Godkänd av Jordbruksverket se PDF för ytterligare information
Landskodat chip Sverige 752 ISO chip , sterilförpackade ” allt-i-ett” med nål luer-lock och engångsapplikator samt 8 stycken streck-kodsetiketter.
Säljs /styck. (Fp 25st)
Enkelt, sterilt och exakt!
EasyTrac-ID mikrochip i en engångsinjektor med nål levereras i en steril förpackning tillsammans med 8 medföljande streckkodsetiketter (EAN 128) och är färdig att användas.
EasyTrac-ID använder helautomatiserade förpackningsmaskiner som sätter in mikrochipet i de specialdesignade injektionsnålarna.
Den certifierade förpackningen för EasyTrac-ID (ISO) mikrochips överensstämmer med EG-standarderna för steril förpackning av veterinärprodukter.
EasyTrac-ID-mikrochipet är tillverkat av bioglas (Schott), är passivt och svarar endast på radiovågor som avges från chipavläsare.